Pozityvus mąstymas. Minčių apie tai daug, tačiau praktinių idėjų – nelabai. Apie pozityvumą yra keletas knygų. Dėja informacija jose padrika, nesuvokiama ir neduoda jokių praktinių patarimų ką daryti. Kad nevaikščioti ratais beieškant informacijos kaip tapti pozityvesniu, čia mes apžvelgsime ką būtent ir kodėl daryti, kad tapti pozityviu. Tai – pirma dalis iš kelių. Šiandien trumpa įžanga su keliais pratimais namų darbams. Pradėkime.
Kodėl svarbu būti pozityviu?
Nes būnant negatyviu, jūs išnaudojate daug energijos nereikalingiems veiksmas, emocijoms, mintis. Jei pastoviai galvojate apie pyktį, nepasitenkinimą, pavydą, kerštą, jūs tiesiog iššvaistote gyvenimą jūsų pačių susikuriamoms negatyvioms patirtims. Vietoje to, kad patirtumėte pozityvias emocijas. Pagal populiarųjį mokslą blogų emocijų nėra, tačiau tam permąstykime iš naujo. Jeigu dažniausiai mintyjamos tokios mintys, pagalvokime kiek laiko joms iššvaistome ir ar tuo metu jos atrodo tokios “neblogos”, kai iššvaisto trečdalį ar pusė mūsų gyvenimo?
Kodėl aš negatyvus
Negatyviai mąstote dėl to, kad jūsų pasąmonėje yra įrašytos programos, kurios valdo jūsų kasdienybę. Tai – mašinalus veikimas, kurio logiškai jūs suprasti negalite. Kaip tai veikia? Pirmaisiais gyvenimo metais, iki 7-ių metų jums buvo įrašytos programos, arba įsitikinimai, kuriais jūs vadovaujatės kiekvieną diena, to net nesuvokdami. Jei jūsų tėvai buvo negatyvūs, juos stebėdami jūs išmokote elgtis lygiai taip pat. Jei tėvai buvo negatyvūs, jūs stebėjote jų pykčius, barnius, atstumimą, neapykantą, pavydą, agresiją, nesantaiką ir įsiminėte tai kaip normalų elgesio modelį. Jei tėvai buvo pozityvus, jūs perėmėte jų pozityvumą. Bet jei domitės šia tema, tikriausiai taip nėra.
Labiausiai pasimato išlikimo būsenoje
Kiek stipriai jūs esate negatyvus, geriausiai pasimato išlikimo būsenoje pasiekus piką. Žinoma, kai viskas gyvenime lengva, puiku, saugu, jums viskas puikiai sekasi, jūs atsipalaidavęs niekur neskubate, atostogaujate, apie nieką nesirūpinate – tokiais momentais tikrai jausitės lengvai ir džiugiai, o ne piktai ir liūdnai. Bet štai kai užgriūna problemos, esate sutrikęs, išsekęs, be resursų ir nežinote ką daryti – tuomet pasimato tikrieji įsitikinimai, kurie yra giliai pasąmonėje – koks esate iš tiesų. Vieni žmonės net kritinėse situacijose išlieka ramūs, kiti palūžta, o treti palūžta net prie mažų stresinių situacijų ir tuomet jie jaučiasi prislėgti ir paralyžiuoti. Tokie atvejai šiais laikais labai dažni. Nelaikant veipo rankoje, išmanaus telefono ar nenukreipiant dėmesio į bet kokį išorinį stimulą iš karto pasireiškia viena iš “kovok, bėk arba sustink būsena” – sustink. Būtent todėl mes norime persiprogramuoti, kad piko situacijose toliau nuosekliai judėtumėte savo kryptimi ir žiūrėtume į situaciją iš galimybių prizmės. Nes kartais gyvenimas būna tik eilė katastrofų su trumpomis laimės pauzėmis.
Apsimestinis pozityvumas
Labai dažna savybė. Ją ypatingai vaizduoja tie žmonės, kurie nori apsimesti, kad jiems viskas tinka ir patinka. Tai – šio amžiaus liga, kuri vis labiau plinta ir daugina paviršutiniškų, savanaudžių žmonių gretas. Žmonės vaidina tai, kas iš tiesų nėra. Į akis šypsosi, tačiau už akių jaučia norą reikšti nepasitenkinimą ir pagiežą. Bet. Bet. Jei mes čia diegiame pozityvumo įgūdžius, tai kodėl tie žmonės neįsidiegia sau šio mąstymo modelio, jei vis tai kartoja? Taip yra todėl, kad giliai viduje jie to nenori. Jie nenori būti pozityvūs. Jie tik nori tokie atrodyti visų akivaizdoje. Tai susiję su žema saviverte ir nemeile sau. Tas žmogus, kuris turi žemą savivertę, savęs nemyli, todėl dėl savo nepasitenkinimo savimi, norės tą pyktį nukreipti į išorę. Dažniausiai, tai žmogus, ant kurio jis gali sau leisti išsilieti ir žino, kad nieko nepraras: tėvai ant vaikų, draugai ant draugų, sutuoktiniai vienas ant kito ir t.t.
Jūs ne visai jūs
Kaip suprasti: jūs ne visai jūs? Taip yra todėl, kad: jūs elgiatės pagal tai, kaip suvokiate pasaulį. Pagal tai, kokius įsitikinimus jums įdiegė tėvai ir artimi žmonės, kurie jums darė stiprią įtaką anstyvosiuose gyvenimo dienose. Jūsų suvokimai, įdiegti įsitikinimai ir vertybės nesate jūs. Jūs elgiatės taip, nes jums taip atrodo teisinga, normalu, nes jūsų suvokimas yra toks. Pavyzdžiui, būdamas tokių metų, kuomet dar nesuvokėte pasaulio, matėte tėvus besibarančius ir taip besiaiškinančius santykius. Šis įsitikinimas jums bus pamatinis, todėl manysite, kad santykis turi būti su pykčiais, nes taip normalu. Tačiau jūs galite tai pakeisti. Pradėdami elgtis taip, kaip nori elgtis jūsų tobula asmenybė, kuria pradėsite kurti.
Kokios nuoskaudos
Nuoskaudos, laikomos viduje turi labai didelį svorį. Remdamasis nuoskaudomis, jūs priiminėjate spredimus, kurie trukdo jūsų ateičiai. Jei partneris jus įskaudino, o jūs laikote nuoskauda ant jo, na, tuomet jūsų būsimas partneris turės už visą tai sumokėti. Nes nuoskaudos nekuria santykio, o jį ardo. Jei pykstate ant tėvų, kad buvo ar nebuvo kažkokie, jūs tiesiog visa gyvenimą nešiojatės pyktį savyje ir vos tik pamatote kažką panašaus į savo tėvus, jaučiate poreikį paleisti jiems viską kas yra jūsų viduje. Jei pykstate ant savo tėvų, o partnerį pasirinksite pagal tėvo arba mamos portretą, sveikiname, jūsų santykis bus patemtas nepasitenkinimo perkėlinėjimu ant partnerio. Paleidimas sunkus darbas, tačiau įmanomas, net be vaistų, psichologų ar terapijų. Apie tai plačiau kituose straipsniuose.
Kas slypi už pykčio
Kadangi pyktis yra viena iš pagrindinių ir viena iš stipriausių emocijų, labai svarbu išsiaiškinti kas slypi už tikrųjų pykčio priežaščių. Mes galimai dažnai pykstame ant žmonių, kurie mums nepatinka kažkokiomis savo sąvybėmis. Jei pašalinsime pyktį dėl konkurencijos, atsikratysime dar vieno dėmens kuris trukdo būti pozityviu. Jei suprasime kodėl pykstame ir pašalinsime priežastis, gyvenimas taps daug šviesesnis. Bet pradžioje pradėsime savęs perprogramavimą, priešingomis nei dabar yra emocijomis ir kitokiais veiksmais.
Aš geresnis už kitus
Manymas, kad esate geresnis už kitus jums trukdo tobulėti ir augti. Kodėl? Todėl, kad manydamas, jog esate geresnis už kitus negalėsite bendrauti su žmonėmis kaip su jums lygiais. Tai neleis jums priimti savęs kaip netobulos asmenybės ir būti pažeidžiamu. Jums atrodys, kad esate geresnis už kitus, todėl negalėsite priimti informacijos, kurią jie sako, o informacija yra raktas į augimą.
Smegenys nesupranta skirtumo
Smegenys nesupranta skirtumo tarp to, kas yra realybė ir to, kas iš tikro neegzistuoja. Būtent dėl to, diegsime joms įsitikinimus, pradžioje to net nesuvokiant. Šis principas paaiškina tai, kad mes pasaulį matome pagal tai, kokie suvokimai ir vertybės yra mums įdiegti. Įdiegsime sau tai, kuo šiuo metu netikime ir kas atrodo nerealu. Paprastas ir suprantamas pavyzdys: daug kas pažįstame ir labai energingų, pozityvių žmonių ir tokių kurie viską mato per negatyvumo prizmę. Tie du skirtingi žmonės mato tas pačias situacijas skirtingai. Kaip taip gali būti? Atsakymas toks, kad tie žmonės mato tas situacijas per skirtingus suvokimus ir vertybes.
Pasaulis pagal mus
Pagal kvantinę fiziką, pasaulis yra proto pratęsimas. Būtent todėl, tą patį pasaulį mes matome skirtingai. Kai pakeisime savo programas ir įsitikinimus, kurie mus riboja, mes pasaulį matysime visiškai kitaip. Ne kaip vietą kurioje pilna problemų, tačiau kaip vietą, kurioje pilna galimybių. Nes negatyvūs žmonės visur mato problemas, vietoje to, kad matytų galimybes. Kai tapsite pozityvūs jūs ne tik nematysite problemų, tačiau jų ir nesukursite pirmoje vietoje. Smulkmenos, kurios ankščiau atrodė kaip problema, dabar jums nekris į akis, kadangi savo energiją norėsite panaudoti kuriantiems veiksmams.
Dėmesio nukreipimas
Energija keliauja ten, kur nukreiptas dėmesys. Jeigu jūs visa gyvenimą švaistote energija pykčiui, barniams, negatyvioms mintims ir savo paties susikurtiems potyriams, paklauskite savęs, ar tokį gyvenimą norite nugyventi? Jei atsakymas TAIP, toliau straipsnio neskaitykite, nes jis ne jums. Jei NE, judėkime toliau.
Mažas pratimas. Kaip praėjo gyvenimas?
Prieš pradedant praktiką atlikime nedidelį pratimą. Dabar atsistokite. Pasirinkite erdvę, kurioje galėtumėte užsimerkę saugiai žengti žingsnį į priekį. O dabar užsimerkite. Jūs esate jūs, čia ir dabar. O dabar ženkite žingsnį į priekį ir įsivaizduokite save aštuoniasdešimties metų. Paklauskte savęs:
- Kokį gyvenimą nugyvenote?
- Ką gero nuveikėte?
- Ką sukurėte?
- Ar darėte tai, ką norėjote?
- Ar įgyvendinote savo svajones?
- Ar ugdėte savo talentus?
- Ar buvote laimingas?
- Ar buvote laimingas su žmonėmis, kurie jus supo?
- Ir svarbiausia, ar atsimenate savo gyvenimą su šypsena?
- Užduokite sau klausimus, kurie artimi jums.
Jei prisimenate savo gyvenusį baimėje, pyktyje, pagiežoje, pavyde, nesaugume, nelaimėje ir jums tai nekelia nuostabiu prisiminimų, vadinasi esate teigiamame kelyje. Jei jums patinka toks nugyventas gyvenimas, gyvenkite taip toliau. Šis straipsnis ne jums. Jūs norite jausti nepasitenkinimą ir tai yra jūsų pasirinkimas. Jei ne, pradėkime dirbti.
Pirmas lygis. Pradedame diegti
Kadangi smgenys nesupranta skirtumo tarp to, kas tikra ir to, kas neegzistuojua, mes pradėsime versti jaustis smegenis pozityviai. Kuo dažniau ir kuo natūraliau išsišiepkite kuo didesne šypsena. Kartokite tai kuo dažniau. Šis veiksmas atliekamas todėl, kad smegenys jaustųsi lyg patirtų pozityvias emocijas. Nors to iš tikro ir nėra. Atsiminkite, mes tikime tuo, ką suvokiame. Todėl kuo daugiau šypsositės, tuo daugiau smegenims atrodys, kad patiriate džiugias akimirkas. Iki kol šypsotis jums norėsis natūraliai. Išmokite juoktis balsu, lyg būtumėte išgirdę geriausią pokštą pasaulyje. Pradžioje atrodys, kad elgiatės kvailai, tačiau kartokite tai. Iki tol, kad patikėsite tuo, gali praeiti 2-3 metai, todėl nepasiduokite.
Pirmo lygio antras lygis
Tikime tuo ar ne, kartojame sau tokius teiginius kaip:
- Viskas gerai
- Man sekasi puikiai
- Viskas klosotsi vis geriau ir geriau
- Mano sveikata puiki
- Mano sąntykiai puikūs
- Aš myliu save
- Aš myliu savo gyvenimą
- Kiekviena diena yra nauja galimybė ir t.t.
Susiraskite sau labiausiai nesėkmingas sritis ir kartokite teiginius, susijusius su tuo. Jei nesiseka su finansais, kartokite: mano finansinė situacija vis gerėja ir gerėja. Jei nesusirandate tobulo partnerio, kartokite: aš sutinku savo tobulą partnerį.
Antras lygis. Akis į akį su savimi
Kaip stipriai veikia mūsų įsitikinimai, galime įsitikinti atsistoję prieš veidrodį ir išsiaiškindami su savimi “akis į akį”. Jei giliai pasąmonėje savęs nemėgstate, sunku bus sau ištarti “tu šaunuolis”, “myliu tave”. Žinoma, dažnai išoriškai gali atrodyti atvirkščiai: žmogus labai save myli ir tą demonstruoja. Tačiau yra kitaip. Atsitoję prieš veidrodį jie apsiverkia, nes pasidaro liūdna. Jei esate užprogramuotas nesėkmei, bus sunku žiūrint į save ištarti “tau viskas pavyks”, “nusipelnei visko, kas geriausia”. Jei turite kažkokių pasamoniniu įsitikinimų, kurie jus riboja, dabar pradėsime dirbti. Pradžia bus sunki, kadangi sąmoningai sau sakysite teiginius, o pasamone atrėž atgal: “ne, taip nėra. Tu kvailas, ribotų galimybių vargšas”, “tu sunkiai dirbsi visą gyvenimą” . Nepasiduokite šioms pasamoninems programoms. Tai – tik programos, kurias jūs perrašinėjate. Kai perrašysite senas programas, jūsų pasąmonė atmes naujus negatyvius teiginius lygiai taip pat, kaip dabar atmeta pozityvius. Kai įsirašysite pozityvius teiginius, sakant sau, kad “aš esu kvailas” pasąmonė kartos: ne, tu nuostabus. Taigi, ką sau sakyti? Viską, ko norite. Svarbi pastaba: viską kartokite dabartiniu laiku – dabar. Taip pat kalbėdami prieš veidrodį sakykite “tu”. Jūs pats sau būsite žmogus iš šono, kuris save perprogramuoja. Jei tiesiog kartojate teiginius, kartokite “aš”
Pavyzdžiai:
- Aš myliu save. Tu myli save
- Aš esu nuostabus. Tu esi nuostabus
- Aš nusipelniau visko, kas geriausia. Tu nusipelnei visko, kas geriausia.
- Aš esu sveikas! Tu esi sveikas!
- Kiekvieną dieną aš jaučiuosi puikiai. Tu kiekvieną dieną jautiesi puikiai.
- Aš esu laimingas. Tu esi laimingas
- Pasaulis pilnas galimybių ir aš naudoju jas. Pasaulis pilnas galimybių ir tu naudoji jas.
- Turtai ateina pas mane, nes aš nusipelniau jų! Turtai ateina pas tave, nes tu nusipelnei jų!
- Aš talentingas ir naudoju savo talentus kasdieną! Tu talentintas ir naudoji savo talentus kas dieną!
Pasirinkite teiginius kuriuos norite sau įdiegti. Užduokite sau klausimus: kurioje gyvenimo srityje man nesiseka? Atsiminkite: 95% mūsų laiko leidžiama veikiant pasamoniniu programų. Todėl labai svarbu perrašyti jas iš pagrindų, kad jums nereikėtų stengtis kažko daryti per prievarta. Tai jums gausis automatiškai.
Trečias lygis. Elgiuosi kaip tobulas aš
Jei norime įkūnyti savo naują, pozityvią asmenybę, pradėsime elgtis taip, kaip turėtų elgti ji – tobula mūsų versija. Įspėjame – pradžioje tai bus labai nepatogu. Bus tikrai labai nepatogu. Daug kartų galimai pakartosite sau, kad: tai ne man, man to nereikia, tai kvaila ir t.t.
Jei turite daug negatyvių įsitikinimų, jums elgiantis pozityviai tie įsitikinimai vis kartos:
- Taip elgtis kvaila!
- Ką tu čia darai?
- Nekalbėk taip pozityviai. Tu ne toks!
- Nebandyk pasakyt ko nors gero!
- Kas tau pasidarė? Tu ne savas!
- Nebūk draugiškas. Tu ne toks!
- Bendradarbiai ne tavo draugai!
- Kam tau būt supratingu? Tau žmonės nerūpi!
- Viską turėk tik sau! Nieko kitiems neduok!
Pozityvumas – tai energijos atidavimas kitiems žmonėms, o tikrasis gavimas yra davimas. Jūs norėdami skleisti gerą energiją, turite norėti ją skleisti. Tam reikės labai labai daug drąsos. Jūsų pasąmonė sakys pasiteisinimus, kad:
- Taip elgiasi tik kvailiai
- Tu ne toks! Ir t.t.
- Geriau nieko nedaryk
- Nesakyk niekam nieko gero
- Tu neprivalai būti pozityvus
Bet nuo šiol jūs elgsitės kuo daugiau taip, kaip jums neįprasta. Jūs:
- Pasisveikinsite su kaimynu ir paklausite kaip sekasi
- Pasisveikinsite su kiekvienu žmogumi gatvėje, su kuriuo užmezgate akių kontaktą
- Suprasite žmogų, kuris jums prieš akis užkiša automobilį. Nes jūs kartais irgi taip padarote. Ir neteisiate jo, o suprantate
- Pasisveikinsite su kiekvienu bendradarbiu
- Liūdnai atrodančio bendradarbio paklausite kaip jam sekasi? Gal jis gali pasidalint dėl ko šiandien liudi?
- Paklausite draugo, ką galite padaryti, kad jis pasijustų geriau.
- Nepažįstamam praeiviui pasakysite: labas arba laba diena
- Padėkosite vairuotojui, kad praleidžia jus per perėją
- Padėkosite vairuotojui, kuris jus praleido
- Pasakysite bet kokiam žmogui ačiū, už bet kokias jo pastangas padarytas dėl jūsų
- Dėkosite savo partneriui už tai, kad yra su jumis
- Dėkosite bet kokiam žmogui, kuris duoda pastabą dėl jūsų elgesio
- Dėkodami mes priimame informaciją, o ne atmetame, kaip prieštaraudami. Taip mes ieškome būdų kaip augti ir to nekartoti.
Nėra vienos taisyklės kaip dabar elgtis. Tiesiog paklauskite savęs: koks aš noriu būti? Kaip aš noriu elgtis, ką sakyti, kokias emocijas jausti? Viršuje yra pavyzdžiai, kuriuos galite papildyti save teiginiais, kurie plės jūsų pozityvumą. Jeigu iki šiol buvote savanaudis, uždaras, nebendraujantis, pašaipus, negatyvus, visa tai atrodys kvaila ir pokyčiui jūs sakysite ne. Tačiau jei siekiate savo pozityvios asmenybės, turite pradėti nesielgti kaip negatyvi asmenybė, o tai yra elgtis kaip pozityvus žmogus. Jūs pradėsite spinduliuoti energiją, nes kas dieną ją generuosite savo pozityvumu, o gautas atgalinis ryšys iš žmonių dar labiaus ją sustiprins.
Ketvirtas lygis. Nustojame kritikuoti
Kritika yra labai dažnas dalykas kai kurių žmonių tarpe. Jie susitinka tam, kad apkalbėti, pakritikuoti tam tikrus žmones. Dažniausiai kritikos aukos būna žmoonės, kurie kažką daro ir tai darydami daro klaidas. Nes labai patogu juoktis iš to, kuris kažką daro su klaidomis, nes kritikas yra “tobulas ir klaidų nedaro”. Kritikuodamas jūs parodote, kad esate už kažką geresnis, tačiau, dėja, toks nesate. Kritikuodamas jūs uždarote savo galimybes kurti ryšius, bei tobulinti savo asmenybę. Kritika taip pat yra priešingas dalykas pagyrai. Kritikuoti lengva, o štai pagirti kažką už pastangas reikia drąsos. Būtent dėl to, kritikuodamas jūs tik parodote koks esate silpnas. Tačiau tai galima pakeisti. Jei kritikuojate, šiai dienai viso to jums nesuprasti, kadangi jūsų įsitikinimai ir pasaulio suvokimas skirtingas. Bet sąmoningai keisdami įpročius, įdiegsime naujus, o tuomet pasaulis nušvis naujomis spalvomis. Jeigu bendraujate su žmonėmis, su kuriais susitinkate ar susiskambinate tik tam, kad pasiguosti, išlieti pyktį ir pakritikuoti, pergalvokite su jais, kadangi jūsų tobula asmenybė taip nesielgs ir vietos bei laiko tokiems žmonėms nebus. Pradžioje tiesiog pasistenkite pastebėti save ir pagalvoti kas slypi už jūsų kritikos. Ką iš tikro jūsų kritika sako apie jus pačius. Kokias savo savybes dangstote kritikuodami?
- Kodėl aš kritikuoju?
- Ką kritika sako apie mane?
- Kodėl aš noriu kritikuoti, o ne pagirti?
- Kaip aš jaučiuosi kritikuodamas?
- Su kokiais draugais aš noriu kritikuoti?
- Kiek laiko iššvaistau kritikuodamas?
- Ar kritika kuria santykį ar jį atitolina?
- Ar kritikuodamas aš sukuriu ką nors gero?
Užduokite sau tokius klausimus. Net jei pradžioje į juos ir neatsakysite. Jei norite keisti šį įprotį, pradžioje norime tik įdiegti abejonę, kuri dirbs pasąmonėje ir duos atsakymą po kurio laiko. Jeigu labai norėsite gauti atsakymą ir apie tai galvosite, pasąmonė ankščiau jį padiktuos.
Master lygis. Išmokstame juoktis iš savęs
O dabar visa negatyvuma keisime pozityvumu.
Mokinkimės neįsižeisti. Tai – master lygis, todėl jį įvaldyti reikės įveikti daug vidinių pasipriešinimu. Kai įvaldysite šį lygį tai reikš, kad niekas jūsų negali sustabdyti. Apie ką tai?
Viską ka jums sakys žmonės jus pritarsite. Ir ne visus pozityvius dalykus, o visus negatyvius. Tais atvejais, kai nori įžeisti, o ne duoti pastabą. Pavyzdžiui partneris ar draugas jums pasako, kad nepatiko jūsų elgesys. Jūs atsiprašote ir keliaujate toliau. Tačiau tais atvejais kai kažkas nori jus įžeisti, pažeminti ar įskaudinti, jūs, kad nepriimti to asmeniškai, atsakysite humoru, kartais arogantišku. Visiems negatyviems dalykams kuriuos sako apie jus. Tai bus susiję ir su savivertes auginimu, kadangi jūs dėl nieko neįsižeisite. Be to, kadangi nepriimate tų kalbų asmeniškai, jūs, nereguojate emociškai, todėl esate ramus kiekvienoje situacijoje. Labai svarbu suvokti, kad tai yra kito asmens vidinė būsena, kurią jis nori perkelt jums, todėl jus nereaguojate ir esate kaip akmuo. Taigi, kokios situacijos?
- Tu kvailas!
- Taip žinoma. Nežinojai?
- Tu suklydai!
- Taip. O kas neklysta?
- Kodėl tu taip pasielgei?!
- Norėjau
- Tu man nusibodai?
- Fainai.
- Ką tu čia darai?
- Ką noriu.
- Ar tu išprotėjai?
- Taip, žinoma.
- Ką tu čia darai? Kas taip elgiasi?
- Aš.
- Ko tu nori iš manęs?!
- Atsakymo.
Ir taip toliau. Dar kartą primename, kad situacijos yra tos, kuriose žmonės nori jus emociškai sutrikdyti. Mokomės nepriimti asmeniškai ir atsakyti su humoru. Kartais arogantišku. Jei taip padarome, apsaugome save nuo negatyvios emocinės iškrovos, kuri pareikalauja daug jėgų.
Svarbi pastaba. Jei esate linkęs į savigailą, aukos vaidmenį, didelį negatyvumą, jums bus ypatingai sunku. Tačiau jūs tikrai galite. Atsiminkite dar kartą: tai tik elgesio modeliai, kurious perėmėte iš sau artimų žmonių dar tuomet, kai to nesuvokėte. Dabar jūs suvokiate. Suvokiate, kad norite keistis ir žengiate žingsnius. Žingsniai bus lėti, tačiau užtikrinti, o pats pokytis gali trukti ir tris metus. Kuo daugiau negatyvių įsitikinimų, tuo daugiau darbo jūsų laukia. Tačiau žiūrėkite į tai kaip į investiciją į save, kuri yra geriausia investicija ir šiuo atveju visiškai nemokama.
Pirmos dalies pabaiga.