Santykių Suderinamumas. Ką Pravartu Žinoti Pradedant Santykius?

Pagrindinis » Straipsniai » Santykių Suderinamumas. Ką Pravartu Žinoti Pradedant Santykius?

Santykius pradėti lengva. Kad sukurti artumą užtenka patirti keletą smagių akimirkų. Nuostabus jausmas mėgautis pirmomis santykio akimirkomis, kuomet viskas dar jaudinančioje stadijoje. Kai viskas baigiasi, prasideda darbas. O darbas gali būti sunkus ir skausmingas. Bet gal yra kažkokie suderinamumo kriterijai, kurie palengvintų tą darbą ir santykis vyktų sklandžiau? Čia apžvelgsime santykio suderinamumo principus. Kokie dalykai turėtų derėti pas žmones, kad ilgalaikėje perspektyvoje jie augintų santykį ir būtų laimingesni nei tie, kurie visiškai nedera?

Didžioji dauguma žmonių visiškai nesuderinami

Kai kurie žmonės skuba būti bet kokiame santykyje, kad nebūti vieni. Nes su bet kuo geriau, negu būti vienišam. Dauguma santykių prasideda ne nuo suderinamumo į vertybes, bet nuo suderinamumo į malonumą. Pasimatymo metu patiriamos emocijos, kurios suartina žmones, nes kartu patirta emocija suartina. Kai emocija baigiasi vis bandoma ją atkurti įvairiais būdais, pavyzdžiui pastoviai žiūrint filmus, serialus, užsiiminėjant seksu, valgant emocijas teikiantį maistą, be paliovos ieškant pramogų, kad patirti malonumą. Daroma bet kas, kad kartu patirti malonumą ir taip išlaikyti santykį. Malonumą patirti netgi būtina, tačiau jei tai vienintelė santykio priežastis, santykis nebus tvirtas. Nes be malonumo dar yra gyvenimas, darbas, buitis ir kasdienybė. Tai vadinasi santykis iš priklausomybės arba santykis iš būtinybės. 

Bandoma vienas kitam įtikti

Nebūdamas savimi, partneris neleis sau jaustis taip, kaip nori. Jis neleis sau išsakyti nuomonės, neleis sau pykti ir pareikšti, kad kažkas jam nepatinka ar to jis nenori. Bandant vaidinti tobulą santykį neva viskas gerai ir partneriai laimingi, gaunasi gyvenimas mele. Mele gyvendami du žmonės nebus laimingi. Dėl to, kad neleidžia sau būti savimi ir užgožia visas jų viduje kilusias emocijas. Partneriai bus laimingi jei priims vienas kitą tokį koks yra, neversdami vienas kito tapti tokiu, kokiu nori kitas.

Kai tvirtai įtikėsite tuo, kad viskas įvyks tinkamu metu ir tinkamoje vietoje, neliūdėsite dėl to, ko neturite čia ir dabar.

Nesileidžiama nei į menkiausią kompromisą

Problemoms išspręsti, reikia ieškoti kompromiso. Tačiau kai du žmonės impulsyviai lieja emocijas, taip ir nepasakydami ko nori iš savo vienas kito, situacija yra nekontroliuojama. Labai svarbu tobulinti ne tik santykį, tačiau ir vienas kitą. Mokykitės išreikšti savo emocijas ir komunikuojant apibūdinti kaip jaučiatės ir ko norite. Jeigu nieko dėl to nedarote liekate tokie patys, kokie esame ir kartodami tuos pačius veiksmus gaunate tą patį rezultatą. Taigi kokie aspektai turėtų derėti, kad santykyje būtų gera?

  • Suderinamumas
    • Santykis su pinigais
      • Pinigai yra vienas iš pagrindinių aspektų. Apie tai kalbama mažai, tačiau finansai yra svarbus gyvenimo aspektas. Pinigai mums reikalingi patenkinti poreikius. Pora gali būti šiek tiek suderinama, o pinigus leidžia skirtingai. Kai vienas taupus, o kitas išlaidus, suderinamumas bus sudėtingas. Pinigų paskirstymas ir dalybos vyks vienam ar kitam netinkamomis sąlygomis ir kažkas liks nepatenkintas. Tarkime vienas dirba, stengiasi ir taupo, o kitas užsidirba ir išlaidauja savo malonumui. Pastarasis bus priklausomas nuo pirmojo finansų, o šis gali būti nelaimingas, kad jo santaupos keliauja pas tą, kuris savuosius iššvaistė. 
    • Požiūris į vaikus
      • Vienas galimai nenorės vaikų dar ilgą laiką, kadangi dar nori pasirūpinti kitais dalykais, pavyzdžiui karjera, finansais ar gerbūviu, ar tiesiog vaikų nenori, o kitas nori vaikų dabar. Tokiais atvejais suderinamumas sudėtingas. Žinoma, jei žmonės lankstūs jie gali ieškoti kompromiso, tačiau tai gali būti ir skyrybų priežastis.  
    • Religinės pažiūros
      • Kai kurie žmonės labai rimtai žiūri į religinį aspektą. Kažkam religija toks stiprus įsitikinimas, jog persveria visas kitas vertybes. Jei partneris netiki, kitas negali būti su juo.
    • Politinės pažiūros
      • Politinių pažiūrų nesuderinamumas kažkam taip pat gali būti didelė kliūtis į sveiką santykį. Politikos tematika gali vykti ginčai, kurie atšaldys ir atitolins santykį. Šis suderinamumo aspektas retesnis atvejis. Pyktis dėl politinių pažiūrų gali būti konfliktų aštrinimo priežastis, netiesiogiai paleisti įtampai.
    • Požiūris į tvarką
      • Gali skambėti juokingai, tačiau jei vienam patinka tvarka, o kitas gali gyventi aukštyn kojom apverstuose namuose, šiuo atveju žmonės negalės gyventi po vienu stogu. Pyktis visuomet vyks dėl to, kad vienas ragins kitą susitvarkyti, nors kitam tai nerūpės.
    • Sveikas gyvenimo būdas
      • Vienas gyvena sveiką gyvenimo būdą, sveikai maitinasi, yra disciplinuotas, ugdo savo įpročius, o kitam tai visiškai nerūpi. Antrasis nebus geras pavyzdys pirmajam ir jei pirmasis kryptingai laikysis savo gyvenimo būdo šie žmonės sunkiai sugyvens vienuose namuose. Kai požiūrio į sveikatą kampas skirtingas, gali kilti daug nesutarimų.
  • Laisvalaikis
    • Kiekvienas žmogus leidžia laiką taip, kaip jam patinka. Jei poros interesai laisvalaikio aspekte yra nesuderinami, dar nereiškia, kad jie yra nesuderinami. Reikia kiekvienam savęs paklausti atskirai: ką mėgstu veikti? Kokia veikla man teikia pasitenkinimą? Keliavimas, dainavimas, tapymas, šokis? Tuomet paklausti: ar mūsų su partneriu pomėgiai sutampa ir ar norime laisvalaikį leisti darydami tai, ar leisdami atskirai vienas nuo kito. Dvi skirtingos santykių rūšys. Vieni nori vienas nuo kito pailsėti, kiti nori būti drauge. Jums pasirinkti kaip leidžiate laiką. Priklauso nuo to per kokią prizmę pora mato pasaulį, kaip gerai jaučiasi vienas su kitu ir kiek laiko nori praleisti kartu. Vieni žmonės kurie nustoja augti asmeniškai ir kaip pora, po kurio laiko pasineria į rutiną. Kiti tuo metu pastoviai gerina santykį ir daro viską, kad abiems jame būtų įdomu.
  • Draugų ratas
    • Mūsų draugai atspindi tai, kas esame mes esame giliai viduje. Draugai yra mūsų atspindžiai ir kiekvienas jų atspindi mūsų gerąsias ir blogąsias savybes. Jei žmonės bus skirtingi, bus skirtingi ir jų draugai. Būdami vienas kito draugų kompanijoje galės jaustis nepatogiai, o kadangi draugų kompanija yra dažnas mūsų laiko leidimas, tas laikas bus skausmingas ir nemalonus.
  • Seksas
    • Jeigu santykiai išyra, dažnai sugrįžta vien dėl to, kad buvo geras seksas. Lovos santykiai labai svarbu ir net jei viskas gyvenime sekasi gerai, o seksas blogas, santykiai atitolsta ir atšąla. Seksas suartina ir atpalaiduoja, todėl geras seksas išlaiko pozityvias emocijas tarp partnerių netgi tuomet, kai vyksta dideli nesutarimai. Svarbu ne tik norėti sekso, bet ir stengtis, kad partneris patirtų pasitenkinimą sekso metu. Ten kur geras seksas, ten geri santykiai. Labai svarbu galvojant apie seksą galvoti kaip pirma patenkinti partnerį, o po to pasitenkinti pačiam. Tokiu požiūriu laimi visi.
  • Fizinė trauka
    • Mes išsirenkame partnerį su kuriuo praleisime didžiąja dalį savo gyvenimo. Labai svarbu, kad partneris mus trauktų fiziškai. Apsikabinimai ir bučiniai yra kiekvienos dienos ritualai, todėl labai svarbu, kad mes norėtume artumo su mūsų partneriu. Svarbu, kad būtų trauka, tuomet reikalai tampa daug gražesni ir ateitis šviesesnė. 
  • Draugystė
    • Partneriai turėtų būti geriausi draugai. Jie nuoširdžiai nori atvirai kalbėtis apie jiems rūpimas temas, jautrius momentus, išsikalbėti, suprasti ir būti suprasti. Tokia draugystė artins santykį vis labiau ir labiau. Kiekvienas išklausymas ir jautrios akimirkos įveikimas suartins ir sustiprins santykį ir draugystę. Jei į partnerį nežiūrėsite kaip į geriausią draugą, o tai tikrai nutiks tuomet, kai esate nesuderinami, santykis bus racionalus ir dalykiškas. Labiau nei emociškas šiltas ir draugiškas.
  • Humoras
    • Gebėjimas vienas kitą prajuokinti arba prajuokinti bet ką, ištirpdo visus ledus ir pašalina bet kokias sienas ir nesutarimus. Humoras yra galingas ginklas ir jei per gyvenimą pora eina su humoru, viskas klostosi daug paprasčiau. Tuo atveju į situacijas daug lengviau pažiūrėti pro pirštus. Ne taip rimtai. Ir tai padaro gyvenimą lengvesnį. Arogantiškas humoras taip pat puikus ginklas spręsti kasdienes problemas, tačiau labai svarbu atėjus laikui susėsti ir pakalbėti rimtai. Rimtai bet su humoro elementais. Paprastai žiūrint į gyvenimą.
  • Būvimas savimi
    • Santykyje sugyvens žmonės kurie yra savimi. Jeigu žmonės apsimeta tai kas nėra iš tikrųjų, jis nebus tikras. Galbūt vienas žmogus dėl to, kad bijo būti vienas ir nenori nutraukti santykio, bando įtikti kitam, elgdamasis taip kaip nori jis. Toks žmogus nebus laimingas, nes elgsis prieš savo valią. Jis elgsis ne taip kaip nori jis pats, bet taip, kaip reikalauja situacija, kad nesukeliant kivirčų išlaikyti santykį. Svarbu yra priimti save kokie esame ir leisti sau būti savimi. Leisti drąsiai sakyti ko norime ir ko ne. Kas mums patinka ir kas ne. Jei partneriai vienas kitą priima tokie, kokie yra – viskas bus gerai. Priima tokie kokie yra iš tikrųjų. Būvimas savimi yra labai žavinga sąvybė ir reikalaujanti daug drąsos. Reikia išdrįsti būti netobulu ir pasakyti tai kaip jaučiamės nes tai gali nepatikti partneriui ar bet kokiam kitam žmogui. Tačiau tik būdami savimi mes galime išsigryninti ar tikrai esame su tuo partneriu, kuris mums puikiai tinka. Kadangi apsimetant ne tuo kas esame, sužavėsime partnerį ne mūsų tikromis savybėmis.
  • Motyvacija veikti
    • Jeigu vienas partneris motyvuotas kurti geresnę gyvenimo kokybę, ieškoti geresnės savo versijos, domėtis savimi bei pasauliu, plėsti savo žinias, o kitas tuomet motyvuotas tik pabaigti darbo dieną ir tiesiog būti, tokie žmonės derės labai sudėtingai. Visų pirma jų energija bus skirtinga, nes pirmasis bus orientuotas į augimą, o kitas ne. Antra, pirmasis partneris turės skirtingą interesų sąrašą, kai antrasis jo neturės. Taip šios asmenybės bus visiškai skirtingai orientuotas į gyvenimą ir skirsis jų pasaulio suvokimas.
  • Pozityvumo lygis
    • Jeigu vienas pozityvus, viską mato per pozityvią prizmę, o kitas negatyvus pesimistas, suderinamumas sudėtingas. Taip, gyvenimas įmanomas, tačiau atmosfera kurioje bus gyvenama, bus nemaloni. Kadangi per laiką vyksta žmonių charakterių savybių supanašėjimas, tęsiantis santykiui vienas perims kito bruožus. Arba pirmas taps negatyvus, kad prisitaikytu prie antrojo, arba antrasis partneris prisitaikydamas taps pozityvesniu. Rinkitės partnerį su tokiomis savybėmis, kokias norėtumėte įgyti. Atsiminkite: pozityvioje aplinkoje gyventi daug geriau ir maloniau nei negatyvioje.
  • Meilė
    • Kuomet partneriai tikrai vienas kitą myli, santykis bus paprastesnis. Jie bus vienas kitam daug atlaidesni, bus supratingesni klaidoms, drąsiau priims iššūkius. Kai partneriai myli vienas kitą, jie nori, kad antra pusė jaustųsi gerai, todėl deda visas pastangas, kad tai įvyktų. Santykis bus gražus, šiltas. Partneriai nejaus įtampos, nes negyvens pykčio, pavyko, keršto, baimės emocijomis. Jie gyvens kuriančiomis emocijomis, o ne griaunančiomis. Meilė yra galingiausia jėga pasaulyje, todėl jei partneriai myli vienas kitą tikrai, jie jaus stiprią jėgą, varančią juos į priekį, santykio kūrimo link. Jei žmonės yra kartu, bet tik ieško būdų kaip vienas kitą pažeminti, tai toli gražu ne meilė. 
  • Komunikacija
    • Sugebėjimas eiti į kompromisą
      • Santykiuose kasdien gali kilti nesutarimų, tačiau labai svarbu spręsti jas pasitelkus racionalius sprendimus. Dažnai logikos gali ir nebūti, tačiau jos nėra tikriausiai todėl, kad ginčas tėra šydas, užglaistyti tikrąją problemą. Pavyzdžiui ne taip paliktas tualetinio popieriaus ritinėlis signalizuoja apie tai, kad partneris kažką padarė ne taip. Šiuo atveju, labai svarbu kalbėti tiesiogiai ir išsakyti kas iš tiesų yra negerai. Kai išmokstama bendrauti tiesiogiai, ramiai ir sprendimų ieškojimo metu emocijas palikti už durų, santykis virsta tikru malonumu, kur vyksta kūryba. Jeigu vienas iš partnerių yra orientuotas į sprendimų konfliktinėse situacijose sprendimą, o kitas ne, komunikacija bus labai sudėtinga ir dažnai baigsis pykčiais.
    • Emocinis intelektas
      • Emocinis intelektas yra atskira kategorija savo emocinės išraiškos – tai kaip mokame išreikšti savo emocijas, kaip jas suprantame. Labai svarbu suvokti savo emocijas adekvačiai ir perteikti jas partneriui. Suprasti, mokėti priimti negatyvias emocijas ir mokėti užjausti. Kai kurie konfliktai gali iššaukti labai neadekvačių emocijų kurios atitolina partnerius, tačiau nieko neišsprendžia. Abu išgirsta koks kiekvienas „nuostabus“, tačiau nei kiek nepasako kaip ir kodėl taip jaučiasi. Mokantis nuo nulio ir pradedant nuo problemų sprendimo fazės kuomet nemokama savęs išreikšti, labai svarbu pradėti po truputį. Susėsti kartu ir pradėti ramiai kalbėti apie tai ko norime, dėl ko ir kaip jaučiamės. Jei partneriai moka aiškiai dėstyti savo pozicijas santykiuose, gyventi ir kurti santyki bus lengviau. Jei ne, kiekviena konfliktinė situacija tebus emocinis išsiliejimas.
    • Išklausymas
      • Santykyje labai svarbu išklausyti. Gali atrodyti juokinga ir banalu, tačiau kai kurie žmonės to padaryti negali. Priežastis paprasta – tuo metu tiesiog mąsto apie kažką kitą, neįdomu, arba tik nori parodyti, kad klausomasi. Iš pagarbos. Dažniausiai žmogui tik to ir tereikia – būti išklausytam. Taip klausytojas parodo, kad šnekovas ir jo problemos jam svarbios. Tačiau dar labai svarbu paminėti kitą faktorių – išklausant labai svarbu nepatarinėti ką daryti. Jei žmogus žinotų kaip išspręsti problemą – taip ir padarytų. Išklausymas šiuo atveju reiškia supratimą. Jei norite įsiterpti, geriau paklauskite: nori, kad kažką patarčiau, ar tiesiog nori, kad tave išklausyčiau? Jei pasako, kad nori būti išklausyti – klausykite. Negalvokite apie nieką kitą. Sutelkite dėmesį į kūno kalbą, žodžius, dažnai pakartokite jo žodžius, kartokite “suprantu”. Išklausymas yra išmokstamas įgūdis, bet tam yra viena svarbi sąlyga: partneriui turi rūpėti mano problemas apie kurias noriu pasipasakoti. Jei partneriai vienas kitam nerūpi, santykio nebus.
    • Pokalbiai
      • Žmonės, kuriems gera kartu, jaučiasi atsipalaidavę. Jiems gera kalbėti apie viską. Jų temos bendros, o tos kurios ne, irgi įdomios. Žmonės kurie puikiai suderinami kalbasi apie viską ir mėgaujasi pokalbiais. Tai turi gautis visiškai natūraliai ir tai daryti turi būti gera. Jiems gera po darbo kalbėti apie tai, kaip praėjo diena. Kalbėti apie tai kaip jaučiasi, ko nori, ko siekia, apie ką svajoja. Žmonės, kurie nesuderinami dažnai tarpusavyje tyli, nes tiesiog neturi apie ką kalbėti. Tyla gali būti jauki, tačiau jei jie nekalba apie mažus ir didelius įprastus ir neįprastus dalykus, jie tiesiog gyvena atskirai vienas nuo kito.
  • Vertybės/Įsitikinimai
    • Vertybės ir įsitikinimai formuoja mūsų kasdienį gyvenimą. Tai, kaip mes giliai viduje esame įsitikinę apie pasaulį formuoja mūsų mąstymą elgseną ir jauseną. Jei esminės vertybės pas žmones nesutampa, vadinasi santykį rutulioti bus sunku. Pavyzdžiui vienas žmogus augo laimingoje šeimoje ir šeima jam yra pagrindinė vertybė, o kitas šeimos nenori, nes jo patirtis apie šeimą nėra pozityvi. Vaikystėje jis nepatyrė džiaugsmo ir laimės šeimoje. Tokių žmonių kryptingumas skirtingas ir suderinamumas šiuo atžvilgiu sudėtingas. Vertybių yra labai daug ir kuo daugiau jų nesuderinamų, tuo santykis sudėtingesnis.

Prieš eidami į santykį skirkite laiko gerai pažinti savo būsimą partnerį. Nors galbūt iš esmės viskas nėra jau taip ir sudėtinga – jau nuo pirmos susitikimo akimirkos galima puikiai pajausti, gaunasi santykis ar ne. Jei abu žmonės turi puikiai išlavintą jausmą klausyti, pajausti kitą žmogų, kai žmonės panašūs ir turi panašią pasaulėvoką du žmonės turės apie ką kalbėti. Jie jaus vienas kitą. Kai žmonės nieko panašaus neturi, pokalbio metu tvyro tylą, įtampa. Deja, dažnai taip ir būna. Nes žmonės iš esmės yra labai sunkiai suderinami dėl aukščiau išvardintų nesuderinamumų. Tačiau susitaikydami su tuo, kad gyvenimas yra netobulas, ne viskas yra tobula ir niekada nebus, puola į bet kokį santykį kuris atitinka vieną ar kelis kriterijus. Tačiau didžiąja dauguma vertybių nedera. Apibrėžkime kokių taisyklių reikėtų laikytis norint pradėti santykį?

Laikas

Ieškodami gyvenimo partnerio būkite kantrūs. Laikas yra vienas didžiausių mūsų priešų, nes dažnai mes dalykus norime padaryti greičiau, nei tai įmanoma. Jūs tiesiog negalite nuspręsti kur kada ir kaip sutiksite savo žmogų. Taip, pažinčių programėlės šiais laikais suteikia galimybę ir pasirinkimą pagreitinti procesą, tačiau tai nereiškia, kad ten jūs surasite sau tinkamą partnerį. Yra atvejų kuomet pažintis tampa partneryste. Galbūt pasiseks ir jums. Skirkite laiko apskritai apgalvoti ko iš santykio norite. Ko aš noriu iš santykio? Galbūt man reikia žmogaus su kuriuo būtų gera eiti per gyvenimą linksmomis ir liūdnomis akimirkomis, galbūt man reikia žmogaus, kuris suprastų mane? Skirkite laiko apgalvoti viską, ką tik įmanoma. Į kuo daugiau klausimų atsakysite, tuo daugiau atsakymų apie tai koks turėtų būti santykis turėsite. 

Vieta

Užduokite sau klausimą: jeigu aš noriu sutikti tokį žmogų, kuris atitinka mano vertybes, kur toks žmogus turėtų lankytis? Jei esate ramesnio būdo, didesnė tikimybė sutikti sau tinkamą žmogų jogos užsiėmimuose, parke ar sporto klube nei naktiniame klube. Pagalvokite apie tai, kur galėtumėte sutikti jį. Neskirkite tam viso savo laiko, tačiau turėkite tai omenyje. 

Paveikslas

Kaip turėtų atrodyti jūsų partneris? kaip jūs jį įsivaizduojate kaip žmogus stebintis iš šono? ar jis turi konkretų paveikslą, ar galite matyti kaip jis potencialiai gali atrodyti? Leiskite sau pafantazuoti ir sukurkite jo paveikslą. Išvaizda svarbu, kadangi mes norime, kad partneris mus trauktų fiziškai. Tačiau mes negalime aiškiai nuspręsti kaip jis atrodys, kadangi grožis mums gali būti pateiktas iš skirtingų pusių. Ir vienoks ir kitoks žmogus mums gali būti patrauklus. Daug svarbiau yra jausmas, kurį norite pajausti su partneriu.

Jausmas

Pats svarbiausias kriterijus yra jausmas. Kaip aš noriu jaustis būdamas su savo partneriu? Kokias emocijas noriu jausti, kokius jausmus norėčiau puoselėti? Kaip noriu jaustis kai jis mane apkabina? Kaip nuostabiai aš jaučiuosi, kai mes keliaujame ir kalbamės giliomis, mums abiems įdomiomis temomis? Turėkite tai savyje. Įsivaizduokite ir jauskite tai. Kai jūsų noras bus tikras ir emociškai derės su jūsų intensija, pritrauksite tokį partnerį su kuriuo pajausite visas šias emocijas. Bet vėlgi. Grįžkime prie pirmo punkto. Nepamirškime būti kantrūs. Tai gali užtrukti pusę metų, metus, du ar netgi daugiau. Gali atsitikti ir per mėnesį ar savaitę. Kai kuriems žmonėms tenka laukti savo gyvenimo partnerio iki trisdešimties, keturiasdešimties ar šešiasdešimties metų. Galimai dėl to, kad jie gyvenime turi įvykdyti savo planą, ar išmokti daug pamokų, kad būtų pasiruošę išskirtiniam santykiui. Bet atsiminkite – jūs ieškote tobulo partnerio todėl prireiks laiko, kad jį pritraukti. Mes negalime apskaičiuoti kada kur ir kaip tai bus. Geriausia ką galime padaryti tai turėti intensiją savyje ir tikėti. 

Jei aukštesnės jėgos nusprendžia, kad du žmonės turi susitikti ir būti kartu, jokios žemiškos jėgos tą sustabdyti nepadės. Ir jeigu tiems žmonėms nelemta būti kartu, jokios jų pastangos tai pakeisti nepadės. 

Tikėjimas

Jūsų tikėjimas ir nepasidavimas greitoms pagundoms bus jūsų kuras, jūsų katalizatorius kuris varys jus į priekį. Susidursite su pagundomis eiti į greitą santykį ir gauti greitą, vidutiniškai gerą arba mažai gerą santykį. Tikėjimui sutvirtinti jums padės prisiminimai apie tai, kokius dalykus esate pritraukęs į savo gyvenimą. Pagalvokite apie tai, ką jau turite dėl to, kad to labai norėjote. Jūs tikrai galite pritraukti savo svajonių partnerį. Patikėkite tuo. 

Lankstumas ir atviras protas

Žmonės gali būti sunkiai suderinami, tačiau būdami atviro proto gali ieškoti abiems priimtinų sprendimų. Žinoma, surasti sprendimą kuomet požiūriai visiškai skirtingi bus sunku, tačiau mokydamiesi naujų dalykų pora plės savo pasaulėvoką ir įgaudami naujų žinių įgaus naują požiūri. Plečiant žinias, protas taps atviresnis, plėsis suvokimo ratas, todėl keisis senos vertybės. Žmonės taps naujomis asmenybėmis, todėl atsivers naujos galimybės. Auginkite savo asmenybę, siekite savo geresnės versijos ir sutiksite puikų partnerį.

Ieškokite geriausio draugo

Norint susirasti gyvenimo partnerį, pirma ieškokite geriausio draugo. Kadangi su gyvenimo partneriu planuojate praleisti ilgai, ieškokite tokio žmogaus su kuriuo turėtumėte apie ką kalbėti bet kokiomis temomis ir jums būtų gera leisi laiką kartu. Kai kurie partneriai gyvena atskirus gyvenimus. Tačiau partneriai turėtų kalbėtis apie visokias temas – jiems tai tiesiog gaunasi natūraliai. Kalbėdami mes apsikeičiame informacija, todėl jei kalbate skirtingomis kalbomis ir jaučiate, kad negalite susikalbėti, nepradėkite santykio. Jūs tikrai pajausite su kuriuo partneriu galėsite jaustis laisvai bendraujant, o su kuriuo ne. Tik žinokite, kad galite susidurti su maža problema. Per didelė netikusių pasimatymu ar partnerių patirtis galimai bus sumažinusi jūsų tikėjimą. Jūsų tikėjimas gali būti sumažėjęs, todėl nejausite, kad jums gali pavykti. Jei taip yra, dar kartą sustiprinkite savo tikėjimą.

Pažinčių programėlės

Tai gali būti puikus įrankis ieškoti partnerio tačiau pakalbėkime apie to trūkumus. Pažinčių programėlėse partnerio ieškoma pagal tai kaip jis atrodo. Mes susirandame partnerį kuris mums patraukia akį ir bandome su juo bendrauti. Kartais pavyksta, kartais ne. Dažnai mums fiziškai patinkantis žmogus mums gali nesuderėti arba tiesiog neatrašyti. Ir taip dar labiau sumažėja tikimybė. Gyvenimo partnerį mes pamilstame dėl to, koks jis yra, o ne dėl to kaip atrodo. Fizinė trauka yra svarbu, bet jei tai vienintelis dalykas kuris palaiko santyki, vargu ar jis tęsis ilgai. Būtent dėl to tas valandas leidžiamas prie pažinčių programėlių galima praleisti tose veiklose ar tose vietose kur galima sutikti mums artimų žmonių. Arba tiesiog leidžiant laiką sau mėgstamu būdu. Būna atvejų kuomet pasiseka ir partneris suranda savo gyvenimo žmogų. Vieniems tai gali atsitikti iš karto, kitiems gali nepavykti metų metus. Jeigu kalbėtume apie tai, kodėl vieniems pasiseka, o kitiems ne, čia ateitų tikėjimas. Galbūt kai tikėjimas tvirtas ir be jokių abejonių mes surandame savo svajonių partnerį. Jei tvirtai tikite, kad šis dalykas jums, galimai jums pasiseks. Arba ne. Galimai iššvaistysite daug laiko kurį galėtumėte skirti sau. 

Savi-realizacija

Daug žmonių gyvena saugiai susikurtą gyvenimo būdą ir nesiekia savo geresnės versijos. O reikėtų. Kadangi siekiate savo svajonių partnerio, siekite taip pat savo svajonių versijos. Užduokite klausimą, ar mano svajonių partneris svajotų apie tokį žmogų kaip aš? Jeigu mes turėtume derėti, ar aš deru su tuo, kaip elgiasi ir mąsto jis? Siekite vis geresnės savo versijos. Tobulinkite save, plėskite savo žinias, užduokite sau klausimus kur galite pasitobulinti, kad svarbiausia patiktumėte labiau sau. Nes mes pritraukiame tai, kas iš tiesų esame giliai viduje. Kuomet patinkame sau, patinkame ir aplinkiniams ir žinoma, tikimybė pritraukti savo svajonių partnerį atsiranda vien jau tuomet, kai spinduliuojate energiją, pasitikėjimą ir pozityvumą. 

Jeigu kenčiate, kad nepavyko santykis, pagalvokite ar mylite save, jei kenčiate dėl žmogaus, kuriam nerūpite?

Mokymasis

Iki tol, kol sutiksite savo svajonių partnerį gali pasitaikyti santykių, kurie bus skirti kažko išmokti. Gal santykiai nebus tobuli, tačiau gerai suderinami ir pilni vilties. Tačiau po kurio laiko santykis netruks dėl vienokių ar kitokių priežasčių. Paklauskime savęs: ko galėjau išmokti iš šio santykio? ką jis man davė tam, kad tapčiau geresne savo versija? Puikios pamokos ateina iš mažiausiai suderinamų santykių, kuomet partneriai būna su vienas kitu dėl to, kad nebūti vienatvėje. Tam skirtas santykis parodo su kokiais partneriais ir kodėl mes netinkame. Ir tai reikėtų išmokti visam laikui, o ne vėl nerti į santykius su tokia pačia perspektyva. Jei turėjote netikusius santykius, rinkite patirtį, kuri padės jums išsigryninti kas esate ir ko norite ateities perspektyvoje.

Liūdesys

Pasitaikys akimirkų, kuomet jausitės vienišas, nuliūdęs, pažeidžiamas. Tokiomis akimirkomis norėsis pagreitinti procesą ir rezultatą gauti čia ir dabar. Pagalvosite, kad galbūt verta parašyti buvusiam partneriui, nes nors “mūsų santykis nutrūko, buvo visai neblogai”. Nepasiduokite tokioms akimirkoms. Pasistenkite neliūdėti dėl to, ko neturite čia ir dabar. Jūs negalėsite būti liūdnas, jei jūsų tikėjimas ateities svajonių partneriu bus tikras. Susitaikykite su tuo, kad ateiti geriems dalykams reikia laiko, todėl ir tobulam santykiui reikės laiko. Būkite kantrūs ir nepasiduokite greitoms pagundoms. 

Kančia

Dar vienas dažnas niuansas. Jūs sutiksite žmogų, su kuriuo jums labai gera. Kalbėti, leisti laiką, laisvalaikį, mėgautis gyvenimu. Jūs būsite kartu, mėgausitės vienas kito draugija ir atrodys, kad viskas klostosi gera linkme santykių link. Tačiau staiga jis arba ji pareiškia, kad jums nieko nesigaus. Jūs pasijaučiate keistai, nes nesuprantate, kaip žmonės, kuriems gera būti kartu, gali nebūti kartu. Ir galiausiai jūsų ryšiai nutrūksta. Jūs galite arba kentėti, arba priimti faktą, kad tie žmonės kurie turi būt kartu ir bus, o tie kurie neturi, nebus, kad ir ką bedarytume. O jeigu kenčiate, kad nepavyko santykis, pagalvokite ar mylite save, jei kenčiate dėl žmogaus, kuriam nerūpite? Nekentėkite dėl to, pasistenkite neskirti tam dėmesio ir laiko. Gyvenkite toliau ir pozityviai žvelkite į savo ateitį.

Nuojauta

Kliaukitės savo nuojauta. Jeigu jaučiate, kad nenorite prieiti prie vaikino ar merginos ir pakalbinti ar susipažinti, tai nereiškia, kad bijote. Tai gali reikšti, kad iš tikro jūsų šeštasis jausmas, pasvėręs viską mūsų protui nesuvokiamais būdais, sako, kad tas žmogus ne mums. Atkreipkite į tai dėmesį. Apie tai kalbama ne daug, kadangi mes protu negalime suvokti šio jausmo, tačiau tas jausmas pilve gali būti labai stiprus indikatorius, kuris mums pataria ko daryti, o ko ne. Kitais atvejais, tas jausmas gali vesti prie žmogaus, kuris mūsų gyvenimui reikalingas kaip etapas kažką patirti ar suvokti. Suvokus tai, lengviau “pasverti” skyrybų naštą, kadangi suvokiame, kad žmogus buvo duotas išmokti pamokai. Apibendrinant – jei nežinote ką daryti – kliaukitės nuojauta. 

Nesigręžkite atgal

Galimai atsigręžus į praeitį rasite pilna alternatyvų, kuriomis norėsite pasinaudoti dabar. Tai progos kurias praleidote, arba žmonės, su kuriais nutrūko bendravimas, arba vienokie arba kitokie ryšiai, kurie jau yra praeityje. Kils noras atnaujinti tuos ryšius ir pasinaudoti proga ką nors su tuo nuveikti. Tačiau atsiminkite – jeigu jūsų praeitis išgaravo, senas jūs su ja taip pat. Todėl negręžinėkite į praeitį bandydami sukurti ką nors gero iš to, ko jau nėra. Neatnaujinkite santykių su žmonėmis, kurie jau praeityje. Pabandymui galite tai padaryti, bet tik įsitikinsite, kad to daryti nereikia. Geriau susitelkite į tikslus ir poreikius dabar, kurie galimai prives jus prie naujesnės ir geresnės savo versijos bei naujų ir geresnių žmonių nei tie, kurie yra praeityje. 

Prisitaikymas

Po kažkurio santykio laiko žmonės supanašėja. Prisitaikydami vienas prie kito du žmonės perima vienas kito savybes, kad būtų lengviau sugyventi. Pozityvus žmogus gali perimti negatyviojo bruožus, o negatyvusis – pozityviojo. Todėl rinkitės tokį partnerį, kurio savybių norėtumėte patys. Rinkitės partnerį su kuriuo jausitės gerai, o gerai neįmanoma jaustis su negatyviu pesimistu ar vaikystėje užstrigusiu žmogumi kuris elgiasi kaip mažas kaprizingas vaikas. Rinkitės svajonių partnerį ir neskubėkite. Būkite išrankūs taip kaip esate išrankūs laikui kurį leidžiate, žmonėms, maistui kurį valgote. 

Šiek tiek mistikos

Galbūt sutiksite žmogų, su kuriuo norėsite būti kartu. Dėl to, kad nebūti vienu, dėl baimės, liūdesio ar dėl kitų priežasčių. Giliai viduje suprasite, kad tas žmogus ne jums, tačiau vistiek norėsite būti kartu. Jūsų kūnas, protas, pasąmonė ir jausmai sakys, kad tas žmogus ne jums, tačiau jūs ieškosite pateisinimo. Ir atvirkščiai, jūs sutiksite žmogų, kur jūsų kūnas, protas, siela ir pasąmonė sakys, kad jis jums, tačiau ieškosite logiškų priežasčių ar pateisinimų nebūti. Tokiu atveju galima pasikliauti aukštesne jėga, kuri tuos žmones suvedė ir mano kitaip. Jei aukštesnės jėgos nusprendžia, kad du žmonės turi susitikti ir būti kartu, jokios jų pastangos tą sustabdyti nepadės. Nebent priešinsis tam iš visų jėgų. Ir jeigu tiems žmonėms nelemta būti kartu, jokios jų pastangos tai pakeisti nepadės. Kodėl tai svarbu? Tikėjimas, kad viskas bus gerai, padės jums neprarasti vilties. Jei tvirtai savyje tikėsite, kad tai, kas turi įvykti, įvyks, tam tikru metu tam tikroje vietoje, jūs nejausite vienatvės, liūdesio ar baimės. Jūs, pasitelkę atvirkštine inžinerija, būsite dėkingi už tai, kas jūsų laukia ir vien ši mintis jums teiks laimę, džiaugsmą ir jaudulį. Įsivaizduokite mintyse savo svajonių partnerį ir kaip su juo jaučiatės. Būkite dėkingi už tai, kokie potyriai jį sutikus jūsų laukia. Dėkingumo būsenoje negalėsite būti liūdnas ar prislėgtas. Jūs tiesiog žinosite, kad tai įvyks. Svarbi pastaba. Pradžioje bus sunku, tačiau jei save tikinsite ir toliau, galiausiai tuo patikėsite. Ir dar pradžioje bus sunku neliūdėti ir patikėti, kad “viskas įvyks savu metu, savo vietoje” ar “aukštesnės jėgos viską sudėlios taip, kaip turi būti ir man nėra ko nerimauti”. Nurimkite, nusišypsokite ir pasakykite sau “viskas bus taip, kaip turi būti”. Kai tvirtai įtikėsite tuo, kad viskas įvyks tinkamu metu ir tinkamoje vietoje, neliūdėsite dėl to, ko neturite čia ir dabar.

Nuojauta

Kliaukitės savo nuojauta. Jeigu jaučiate, kad nenorite prieiti prie vaikino ar merginos ir pakalbinti ar susipažinti, tai nereiškia, kad bijote. Tai gali reikšti, kad iš tikro, jūsų šeštasis jausmas, pasvėręs viską mūsų protui nesuvokiamais būdais, sako, kad tas žmogus ne mums. Atkreipkite į tai dėmesį. Apie tai kalbama ne daug, kadangi mes protu negalime suvokti šio jausmo, tačiau tas jausmas pilve gali būti labai stiprus indikatorius, kuris mums pataria ko daryti, o ko ne.  Kitais atvejais tas jausmas gali vesti prie žmogaus, kuris mūsų gyvenimui reikalingas kaip etapas kažką patirti, suvokti, o tada atsisveikinti netgi po dešimties metų. Suvokus tai, lengviau pergyventi skyrybų naštą, kadangi suvokiame, kad žmogus buvo duotas pamokai išmokti. 

Apibendrinimas

Po kažkurio laiko žmonės santykyje supanašėja. Prisitaikydami vienas prie kito du žmonės perima kai kurias savybes. Pozityvus žmogus gali perimti negatyviojo bruožus, o negatyvusis – pozityviojo. Todėl rinkitės tokį partnerį, kurio savybių norėtumėte patys. Rinkitės partnerį su kuriuo jausitės gerai, o gerai neįmanoma jaustis su negatyviu pesimistu. Pasikartokime dar kartą tai, kas svarbu. Rinkdamiesi svajonių partnerį neskubėkite. Būkite išrankūs taip kaip esate išrankūs laikui kurį leidžiate, draugams kurie jus supa, maistui kurį valgote ir kitiems svarbiems kriterijams. Daug žmonių yra santykyje su partneriu, su kuriuo jie visiškai nedera. Jie susitaiko su tuo, kad “galbūt taip jau yra, gyvenimas ne tobulas ir nieko čia jau nepadarysi”. Nebūkite vienas iš tų žmonių. Išdrįskite būti savimi ir pripažinti sau, kad partnerio savybės jums netinka ir su tuo gyventi jūs negalite. Stirkite laiko asmeniniam tobulinimuisi, kuris darys jus jūsų geresne versija. Tuomet sutiksite vis geresnius ir geresnius gyvenimo partnerius. Pokytis reikalauja laiko, todėl tapti geresne savo versija užtruks. Reikia laiko pažinti žmogų, todėl neskubėkite daryti greitų išvadų. Nebent jaučiate, kad to norite. Neleiskite, kad abejonės užimtų svarbią vietą jūsų gyvenime. Jeigu abejojate dėl partnerio gerumo, tiesiog paklausykite savo nuojautos ir kliaukitės ja. Sudarykite gerų ir blogų bruožų sąrašą ir pagalvokite ar geri atsveria blogus. Kaip stipriai blogi bruožai veikia jus ir ar galite tai toleruoti. Užduokite sau kuo daugiau klausimų ir jei pradėsite gyventi su savimi tiesoje, tiesiog negalėsite išsirinkti blogo partnerio. Pripažinkite kas yra blogai ir kad jums tai nepatinka tiek, kad negalite su tuo gyventi. 

Geriau pakentėti ar kentėti? 

Kas geriau? Ar kantriai palaukti tobulo partnerio ir džiaugtis likusį gyvenimą, ar pasirinkt visiškai nesuderinama partnerį ir kentėti likusi gyvenimą neprisitaikymą, įtampa, liūdesį? Įprotis turėti viską čia ir dabar gali neleisti to padaryti, bet jei apsišarvuosite kantrybe – būsite apdovanotas. Tas laukimas gali trukti labai ilgai, bet jei nelemta sutikti savo ypatingojo, gal galite su tuo laiku nuveikti kažką dėl savęs ir dėl kitų? Suvokite tai, kad pagal tikimybių imtis, su netinkamu partneriu anksčiau ar vėliau turėsite išsiskirti. Todėl nemeluokite sau, taupykite savo laiką ir palaukite tinkamo žmogaus sau. Per laukimo laiką tapkite kuo geresne savo versija, kad ne tik jūs, bet ir jūsų ateities partneris džiaugtųsi jus sutikęs. 

Finalinė simuliacija

O dabar įsivaizduokite, kad sutinkate tokį žmogų, su kuriuo šiek tiek derate. Tiek, kiek užtenka buitiškai sugyventi ir vesti bendrą ūkį. Susituokiate, susilaukiate vaikų, ir gyvenate paprastą gyvenimą. Neypatinga, bet normalų: ramų, komfortišką, saugų ir užtikrintą. Ir štai vieną dieną sutinkate tokį žmogų , nuo kurio užspaudžia gerklę ir praveria žandikaulį. Jums parausta žandai, išsprogsta ir pradeda ašaroti akys. Krūtinę suspaudžia karštis ir pasidaro sunku kvėpuoti. Bendrauti jums sekasi lengvai, be jokių pastangų ir tai norisi daryti iki tol, kol suima malonus ir ramus, lyg išsipildžius svajonei, miegas. Kai žiūrite vienas kitam į akis, jums labai aišku, kad drauge būtų nuostabiai gera. Bet palaukite. Ar tik nesate slegiančioje santuokoje su kitu žmogumi, vaikais, ir iki paraudonavimu nuobodžiu ir slegiančiu gyvenimu? Yra žinoma daug tokių atveju, apie kuriuos žmonės tarpusavyje kalbasi garsiai. Ir yra dar daugiau tų, apie kuriuos nežinoma. Tačiau nėra ko nuliūsti. Kartais reikia nueiti ilgą kelią ir suprasti svarbius dalykus tam, kad prieiti kažką svarbesnio nei protas galėjo suvokti iki tol.

Tai tik gairės

Jūsų pasirinkimas su kokiu partneriu norite nugyventi gyvenimą. Naudokite patarimus kaip nuorodas, kurios bus jūsų vedlys kurti geresnę ir šviesesnę ateitį. Ir svarbiausia, į kiekvieną ne tik santykį, o ir į įvykį, žiūrėkite kaip į pamoką. Mokykitės iš kiekvienos įmanomos situacijos ir susikurkite savo pačių kriterijus, kurie padės jums išsirinkti savo svajonių partnerį ir pagerinti savo bei gyvenimo kokybę. Būkite išradingi, kūrybingi ir svarbiausia – nenustokite tikėti, svajoti ir augti.